Σύμφωνα με ανακοίνωση της Αστυνομίας, γύρω στις 5 χθες το απόγευμα, κάτω από συνθήκες που διερευνώνται, το αυτοκίνητο που οδηγούσε ο 33χρονος στην οδό Αγίου Ανδρονίκου στο Δάλι, παρέσυρε και τραυμάτισε 41χρονο πεζό.
Ο 41χρονος μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας, όπου νοσηλεύεται διασωληνωμένος στο Τμήμα Εντατικής Θεραπείας.
Ο Αστυνομικός Σταθμός Πέρα Χωρίου διερευνά τα αίτια του δυστυχήματος.