Σύμφωνα με το Γραφείο Τύπου του Αρχηγείου Αστυνομίας, η κλοπή της τετράτροχης μοτοσικλέτας καταγγέλθηκε χθες από ιδιοκτήτη ενοικιάσεως μοτοσικλετών στην Κάτω Πάφο. Η μοτοσικλέτα, σύμφωνα με την καταγγελία, ήταν σταθμευμένη στο χώρο στάθμευσης του καταστήματος του.
Μέλη της αστυνομίας μετέβησαν στην σκηνή, ενώ ύστερα από εξετάσεις που διενήργησαν εντοπίστηκε να οδηγείτο από νεαρό με συνεπιβάτη.
Ακολούθησε καταδίωξη στο πλαίσιο της οποίας συνελήφθηκε ένα πρόσωπο ηλικίας 16 ετών, ενώ η τετράτροχη μοτοσικλέτα βρέθηκε εγκαταλειμμένη σε ανοικτό χώρο στην Πάφο.
Το Τμήμα Ανιχνεύσεως Εγκλημάτων διερευνά την υπόθεση.