ΜΕΤΕΚΛΟΓΙΚΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΑ ΚΟΛΠΑ, ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ, ΧΩΡΙΣ… ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΑ
Μετά την τελετή διαβεβαίωσης, την πρώτη συνεδρία του Υπουργικού Συμβουλίου, (στο οποίο όπως διαβεβαίωνε προεκλογικά δεν μετέχει κανένα, μα κανένα ΚΟΜΜΑτόσκυλο), και προτού αναχωρήσουν από το Προεδρικό Μέγαρο, οι Υπουργοί του πρώτου, καθαρά ΑΝΔΡΟκρατούμενου, Υπουργικού Συμβουλίου του Προέδρου Νίκου Χρ. Αναστασιάδη, πόζαραν μαζί του, για την καθιερωμένη «οικογενειακή» φωτογραφία στην είσοδο του Προεδρικού.
Προφανώς για σκοπούς επικοινωνιακούς, μετά τις αντιδράσεις για την μηδενική συμμετοχή γυναικών στο Υπουργικό σχήμα, η … «οικογένεια» των Υπουργών «άνοιξε» για λίγο για να δεχτεί στην «παρέα» και τις τρεις γυναίκες Επιτρόπους…