Η τάξη αποκαταστάθηκε μετά την επέμβαση της Αντιοχλαγωγικής Ομάδας Λευκωσίας. Τα μέλη της αντιοχλαγωγικής προχώρησαν στη σύλληψη δύο προσώπων, ηλικίας 28 και 44 ετών, για το αυτόφωρο αδίκημα της οχλαγωγίας και της επίθεσης εναντίον επιτηρητή. Αργότερα, με τη χρήση του κλειστού κυκλώματος παρακολούθησης του σταδίου, εντοπίστηκε και συνελήφθη δυνάμει δικαστικού εντάλματος 39χρονος κάτοικος Λάρνακας. Οι τρεις συλληφθέντες οδηγήθηκαν σε Αστυνομικό Σταθμό, όπου τέθηκαν υπό κράτηση, για διευκόλυνση των ανακρίσεων. Το ΤΑΕ Λευκωσίας διερευνά την υπόθεση.