Σε εξέλιξη βρίσκεται μεγάλη εκδήλωση διαμαρτυρίας έξω από το Συνεδριακό Κέντρο, στη Λευκωσία, που διοργανώνει η Πλατφόρμα Συνδικαλιστικών και Κοινωνικών Οργανώσεων «Η Κοινωνία Αντιδρά και Διεκδικεί», με αφορμή τη συνεδρία της ολομέλειας του Διοικητικού Συμβουλίου της ΕΚΤ.
Χιλιάδες διαδηλωτές έχουν συγκεντρωθεί στο χώρο, κρατώντας πανό και φωνάζοντας συνθήματα κατά της Τρόικας και κατά της λιτότητας. Ο κυπριακός λαός γι’ ακόμα μια φορά δείχνει ότι δεν υποκύπτει στην λιτότητα και τα αντιλαϊκά μέτρα και αντιδρά αγωνιζόμενος για ένα καλύτερο μέλλον.
Δείτε το φωτορεπορτάζ