-
Δημιουργήθηκε : Πέμπτη, 25 Ιούλιος 2013
Ομόνοια και Ανόρθωση δίδουν απόψε στις 08:00 τους επαναληπτικούς αγώνες στο πλαίσιο του δεύτερο προκριματικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ.
Η Ομόνοια υποδέχεται στο ΓΣΠ Λευκωσίας τη ρουμανική Άστρα, στον επαναληπτικό του 1-1 του Βουκουρεστίου, με στόχο να συνεχίσει την πορεία της στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.Η Ομόνοια, σε περίπτωση πρόκρισης, θα αγωνισθεί στον επόμενο γύρο με τη νικήτρια του ζευγαριού Γκέτεμποργκ Σουηδίας – Τρεντσίν Σλοβακίας.Η Ανόρθωση αγωνίζεται την ίδια ώρα στη Σουηδία με την Γκέφλε για την ίδια διοργάνωση στον επαναληπτικό του 3-0 με το οποίο η Ανόρθωση είχε νικήσει στο “Αντώνης Παπαδόπουλος”, αποτέλεσμα που δημιουργεί τις καλύτερες προϋποθέσεις πρόκρισης για την κυπριακή ποδοσφαιρική ομάδα.
Η Ανόρθωση, εάν προκριθεί, θα αγωνισθεί στον επόμενο γύρο με τη νικήτρια του ζευγαριού Καραμπάκ Αζερμπαϊτζάν – Πιάστ Πολωνίας.