Την παραμονή της στην Α’ κατηγορία του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου εξασφάλισε η Νέα Σαλαμίνα.
Η βαρωσιώτικη ομάδα νίκησε σήμερα στον αγώνα μπαράζ την Αναγέννηση Δερύνειας με 3-0 και θα συνεχίσει ν’ αγωνίζεται στην Α’ κατηγορία.Ο αγώνας διεξήχθη στο στάδιο «Αντώνης Παπαδόπουλος».Αντίθετα, η Αναγέννηση Δερύνειας θα παραμείνει στη Β’ κατηγορία.
Τα γκολ για τη Νέα Σαλαμίνα πέτυχαν οι Αλίμι στο 17’ και 66’ και Ρόκε στο 59’.