Το Διοικητικό Συμβούλιο της ΚΟΠ κατά τη διάρκεια της σημερινής του συνεδρίας, ενημερώθηκε για τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας των προπονητών και ενέκρινε τις βραβεύσεις ενόψει της ετήσιας εκδήλωσης των βραβεύσεων της Ομοσπονδίας, που θα πραγματοποιηθεί στις 20 Μαΐου 2013.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
Μετά από ψηφοφορία των προπονητών καλύτερος νέος ποδοσφαιριστής αναδείχτηκε ο Πιέρος Σωτηρίου (Ολυμπιακός) και καλύτερος ποδοσφαιριστής ο Δημήτρης Χριστοφή (ΟΜΟΝΟΙΑ).
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ FUTSAL
Καλύτερος ποδοσφαιριστής Πρωταθλήματος FUTSAL A’ Kατηγορίας, περιόδου 2012/2013 (μετά από ψηφοφορία των προπονητών) αναδείχτηκε ο Κωνσταντίνος Ανδρέου (ΟΜΟΝΟΙΑ)