ΦΩΤΙΕΣ – ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ – ΛΕΗΛΑΣΙΕΣ ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΓΣΠ
Επεισόδια σημειώθηκαν χθες μεταξύ των ωρών 5 με 7 το απόγευμα κατά την διάρκεια του ποδοσφαιρικού αγώνα των ομάδων ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ στο στάδιο ΓΣΠ.
Σύμφωνα με την αστυνομία οπαδοί του ΑΠΟΕΛ έβαλαν φωτιά στον κυκλικό κόμβο του ΓΣΠ, με αποτέλεσμα να κριθεί αναγκαία η επέμβαση της Πυροσβεστικής.
Ένα άτομο συνελήφθηκε και σύμφωνα πάντα με την Αστυνομία, μετά τη σύλληψη του ενός, οπαδοί του ΑΠΟΕΛ κατευθύνθηκαν με απειλητικές διαθέσεις προς τη νότια κερκίδα. Από τα επεισόδια τρεις Αστυνομικοί τραυματίστηκαν.
Υπάρχουν πολλές υλικές ζημιές στο γήπεδο. Σύμφωνα με τις πληροφορίες καταστράφηκαν, μεταξύ άλλων, καθίσματα, λεηλατήθηκε η καντίνα και έσπασαν αποχωρητήρια. Η αστυνομία έκανε χρήση δακρυγόνων και δυστυχώς είχαμε τις εικόνες που ακολουθούν.