src=”/images/athlitika/omonoia/Δημήτρης_Χριστοφή__Περήφανος_που_είμαι_στην_ΟΜΟΝΟΙΑ_201302281142091.jpg” width=”600″ height=”346″ alt=”Δημήτρης Χριστοφή Περήφανος που είμαι στην ΟΜΟΝΟΙΑ 201302281142091″/>Ο νεαρός ποδοσφαιριστής της ΟΜΟΝΟΙΑΣ μετά το τέλος του σήριαλ μεταγγραφής του ή όχι στην Ρωσσική Ροστόφ έκανε δήλωσεις οι οποίες προκάλεσαν εντύπωση στον κόσμο της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Δηλώσεις οι οποίες για ακόμα μια φορά δείχνουν το εξαιρετικό ήθος και χαρακτήρα αυτού του παιδιού.
Αναλυτικά οι δηλώσεις του, όπως φιλοξενούνται στο επίσημο site της ΟΜΟΝΟΙΑΣ:
Είμαι περήφανος που αγωνίζομαι σ’ αυτήν την ομάδα και για όσο καιρό θα φοράω τη φανέλα της, θα καταθέτω και τη ψυχή μου για το μεγαλείο της».
Καλώ τον κόσμο μας να γεμίσει το Γ.Σ.Π., ούτως ώστε να μας δώσει τη δύναμη για να φτάσουμε σε άλλη μία σημαντική νίκη. Ενωμένοι θα τα καταφέρουμε».