Εκτός από τις δολοφονίες αμάχων, τις κατεδαφίσεις, πολυκατοικιών, σπιτιών κλπ, άλλο ένα από τα αμέτρητα εγκλήματα του φασιστοσιωνιστικού ισραηλινού στρατού ήταν η εισβολή με τα όπλα σε αρτοποιείο, ο ξυλοδαρμός και άγρια κτυπήματα με τους υποκόπανους των όπλων, το σύρσιμο τους ως σακιά και σύλληψη των ανθρώπων γιατί έφτιαχναν ψωμιά σε μια γειτονιά που οι άνθρωποι λιμοκτονούν.
Είναι κακία; Είναι τυφλός φανατισμός; Είναι οδηγίες αδίστακτων πολιτικών καθαρμάτων; Είναι τυφλότητα;
Ότι κι αν είναι, είναι βαρβαρότητα, είναι έκφραση του σιωνιστικού τρόπου επιβολής της ιδέας για την ίδρυση και τώρα εξάπλωση με κάθε τρόπο, ενός εβραϊκού κράτους στα εδάφη της Παλαιστίνης.