΄Οσον αφορά την οικονομική κατάσταση της χώρας μας μόνο το 18% των ερωτηθέντων δηλώνουν αισιόδοξοι, 40% εκτιμούν ότι η κατάσταση θα γίνει χειρότερη, 41% ότι θα παραμείνει στα ίδια επίπεδα ενώ 1% δεν έχει άποψη. Στην ερώτηση κατά πόσο εμπιστευόμαστε την ΕΕ το 39% απάντησε θετικά το 54% αρνητικά ενώ 7% δεν έχει άποψη.
Το σημαντικότερα δε πρόβλημα για τους Κύπριους ερωτηθέντες με ποσοστό 46% είναι η αύξηση των τιμών και του κόστους ζωής.
Και το μέγα ερώτημα:
- Η κυβέρνηση Χριστοδουλίδη λαμβάνει υπόψη τα πιο πάνω ή βρίσκεται μόνιμα σε διακοπές;
Δυστυχώς το ερώτημα παραμένει αναπάντητο!