-
Δημιουργήθηκε : Σάββατο, 06 Δεκέμβριος 2014
Δεν ήταν κεραυνός εν αιθρία η ρατσιστική επίθεση οπαδών του ΑΠΟΕΛ σε βάρος του ποδοσφαιριστή της ΟΜΟΝΟΙΑΣ Μίκαελ Ποτέ. Φυτώρια εθνικιστών – ακροδεξιών έχουν μετατραπεί οι κερκίδες «γαλάζιων» σωματείων.
Δεν ήταν κεραυνός εν αιθρία η ρατσιστική επίθεση οπαδών του ΑΠΟΕΛ σε βάρος του ποδοσφαιριστή της ΟΜΟΝΟΙΑΣ Μίκαελ Ποτέ. Φυτώρια εθνικιστών – ακροδεξιών έχουν μετατραπεί οι κερκίδες «γαλάζιων» σωματείων.
•Διαχρονική η ρατσιστική και φασιστική συμπεριφορά μερίδας οπαδών του ΑΠΟΕΛ και άλλων ομάδων που αυτοπροσδιορίζονται ότι ανήκουν στη λεγόμενη «εθνική παράταξη».
•Πώς ο αστικός Τύπος και διάφοροι φιλελεύθεροι αστοί είδαν και σχολίασαν τη ρατσιστική επίθεση.
*ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑγια το θέμα στην Έντυπη Έκδοση της Εβδομαδιαίας Εφημερίδας «ΓΝΩΜΗ» που κυκλοφορεί στα περίπτερα.
*Το άρθρο είναιπροσβάσιμο και για τους Συνδρομητές της ψηφιακής έκδοσης (pdf) της εφημερίδας.Για να το διαβάσετε πατήστε ΕΔΩ
http://www.gnomionline.com.cy/index.php/topika/alla-gegonota/10860-i-gnomi-kai-sto-diadyktio