Με χθεσινή επιστολή στα Μ.Μ.Ε ο Διευθυντής της Τεχνικής Σχολής Λάρνακας κος Κυριάκος Μιχαήλ αποκάλυψε ότι τα Χριστούγεννα το σχολείο ζήτησε και πήρε από το Προεδρικό Μέγαρο οικονομική βοήθεια για τους άπορους μαθητές του σχολείου.
Στις 20 Δεκεμβρίου 74 άποροι μαθητές του σχολείου πήραν το ποσό των 200 ευρώ σε φακέλους και υπέγραψαν τον σχετικό κατάλογο. Τα λεφτά δόθηκαν από το ταμείο κοινωνικής αλληλεγγύης για το οποίο κάπoιοι σήμερα κατηγορούν τον τέως Πρόεδρος της Δημοκρατίας. Ας τους κρίνει ο λαός!