Στην είσοδο του Προεδρικού Μεγάρου έφτασαν οι μαθητές και φοιτητές που συμμετέχουν στην διαδήλωση, που διοργανώνουν ΠΟΦΕΝ και ΕΣΕΜ κατά του μνημονίου και της Τρόικας.
Οι διαδηλωτές κρατούν πανό και φωνάζουν συνθήματα κατά της Τρόικας, ενώ η λεωφόρος Προεδρικού Μεγάρου παραμένει κλειστή. Σημειώθηκε ένταση όταν μαθητές πέταξαν πορτοκάλια και πλαστικά μπουκάλια εναντίων των Αστυνομικών. Στην είσοδο του Προεδρικού έχει παραταχθεί ισχυρή αστυνομική δύναμη.
Στην είσοδο του Προεδρικού διαδηλώνουν μαθητές και φοιτητές
-