Αναλυτικά η ανακοίνωηση:
“Μετά την ανακοίνωση που εξέδωσε ο Δήμος Στροβόλου, μέσω της οποίας ενημερώνει ότι θα προχωρεί σε εξώδικη καταγγελία όσων οδηγών σταθμεύουν παράνομα στο χώρο γύρο από το Γ.Σ.Π., το Διοικητικό Συμβούλιο της ΟΜΟΝΟΙΑΣ επικοινώνησε με αξιωματούχους του Δήμου Στροβόλου, τονίζοντάς τους ότι στόχος δεν θα πρέπει να είναι η καταγγελία των φιλάθλων, αλλά η επίλυση του προβλήματος. Καλούμε, λοιπόν, το Δήμο Στροβόλου προτού προχωρήσει στο μέτρο αυτό, όπως εξετάσει υπαλλακτικούς τρόπους επίλυσης του προβλήματος.”